Trendi, elegáns és különleges megjelenésű hideg párásító negatív ion funkcióval és számos extra tulajdonsággal!
A párásító segít szobájának levegő minőségét a megfelelő szinten tartani. Az optimális páratartalmú levegőben a nyálkahártya irritációjának veszélye jelentősen lecsökken, az immunrendszer könnyebben védekezik a légúti megbetegedésekkel szemben. További információkért olvassa el az optimális páratartalomról szóló cikket!
A párásítás jótékony hatásait növeli a készülékbe beépített, opcionális negatív ion generátor. A hatékonyságot pedig tovább fokozhatja aromaterápia használatával. Adjon a vízhez néhány cseppet kedvenc illóolajából a kívánt hatás elérése érdekében: például levendulát a nyugtató hatásért, citrusos olajat légfrissítő céllal, eukaliptusz tartalmú illóolajat vagy keveréket a légutak tisztasága érdekében.
Legfontosabb termékjellemzők:
- Digitális páraszint kijelzés
- Beállítható az elérni kívánt páraszint
- Szabályozható intenzitás (3 fokozat)
- Kiválasztható a működési idő (1-2-4-8 óra)
- Aromaterápiás opció - hozzáadhatja a kedvenc illóolaját!
- Éjszakai üzemmód: a készülék a kijelző világítása nélküli üzemelésre is képes.
- Negatív ion kibocsátás - opcionálisan kapcsolható funkció
- 5 literes víztartály antibakteriális tulajdonsággal
- Hosszú, folyamatos működésre képes (akár 16 órán át)
- Csendes - akár hálószobában is észrevétlen működtethető
- Automatikus kikapcsolás kritikusan alacsony vízszint esetén
- Intenzív párakibocsátás: max. 300 ml/óra
- Ajánlott helyiségméret: max. 35 m2
Műszaki adatok:
- Áramforrás: AC 220-240 V, 50/60 Hz
- Teljesítmény: 30 W
- Párakibocsátás: max. 300 ml/óra
- Tartály kapacitás: 5 liter
- Ajánlott helyiségméret: max. 35 m2
- Maximális hangerő (zajszint): <35 dB
- Magasság: kb. 28 cm
Figyelem! Az ultrahangos párásító hagyományos porlasztóval rendelkezik, Salvus gyógyvízzel nem használható a meghibásodások elkerülése érdekében. Salvus vizes használat a garancia elvesztését vonja maga után.
Tippek a párásító használatához és tisztán tartásához:
- A párásító működtetéséhez ajánlott a desztillált víz használata. (Több információért olvassa el a Milyen vizet a tegyek a párásítóba? c. blogcikket!)
- Naponta cseréljük a vizet.
- Amikor nem használjuk a párásító készüléket, akkor minden esetben távolítsuk el a maradék vizet és töröljük szárazra a nedves felületeket.
- Intenzív használat esetén 3-4 naponta tisztítsuk meg a készüléket a használati utasításban leírtaknak megfelelően.
- A vízkövesedés elkerülése érdekében is használjunk desztillált vizet, továbbá figyeljünk oda a vízszűrő rendszeres időközönként történő cseréjére!
- Az optimális páratartalom kialakításában segítségünkre lehet egy páraszintmérő készülék.
Milyen vizet tegyünk a párásítóba?
Csapvíz vagy palackozott víz? Esetleg desztillált víz? Sokszor felmerülhet a kérdés, hogy milyen vízzel töltsük fel az ultrahangos párásítót és az aromadiffúzort.
Most tiszta vizet öntünk a pohárba (és a párásítókba), eloszlatjuk a kételyeket!
Az ultrahangos párásítók és aromadiffúzorok ultrahangos porlasztásos technikával állítják elő az úgy nevez hideg párát, amit a készülék kibocsát. Ehhez a vizet egy ultrahangos membrán segítségével apró, mikroszkopikus részecskékre bontják, amik aztán a ködfelhőt képezik.
Nem mindegy azonban, hogy az ultrahangos párásítókba és párologtatókba milyen vizet használunk!
Nézzük végig a lehetőségeket!
Csapvíz:

A vezetékes víz a legkézenfekvőbb megoldás a párásító feltöltésére, ugyanakkor kijelenthetjük, hogy az egyik legrosszabb is.
A csapvíz minősége és összetétele területenként eltérő lehet, de bárhol veszünk belőle mintát, az mindenképp tartalmaz ásványi anyagokat (többek között kalciumot, magnéziumot, szódiumot, káliumot stb.)
Emellett a csapvíz természeténél fogva tartalmazhat kémiai és biológiai anyagokat, (többnyire) ártalmatlan mikroorganizmusokat, szerves részecskéket, különböző maradványokat, stb. Habár a vezetékes víz a legtöbb esetben emberi fogyasztásra alkalmas, azért a területi különbségek még így is hatással lehetnek az érzékenyebb egyénekre. (Gondoljunk csak arra, amikor enyhe hasmenésünk, puffadásunk van attól, ha nyaraláskor a megszokottól eltérő csapvizet iszunk.)
A párásító készülék a vizet a benne található anyagokkal együtt apró részecskékre bontja, így a párával együtt minden más is a levegőbe kerül.
Ezt tapasztalhatjuk akkor is, ha a párásító közelében bútorokon észreveszünk egy vékony, fehér, porszerű lerakódást, ami a vízben oldott ásványi anyagok – nagyrészt kálcium és magnézium – kicsapódása után hátramarad.
A vezetékes víz tehát klórtartalma és ásványi anyag tartalma miatt károsíthatja a párásító készüléket, aminek élettartama így az elvárhatóhoz képest jelentősen megrövidülhet.
Ráadásul porlasztással a csapvízben található minden részecske a levegő kerül, így belélegezzük a kémiai anyagok, tisztításra szolgáló vegyületek maradványait, valamint a mikroorganizmusokat, baktériumokat is.
A csapvíz tehát több szempontból sem ajánlott a párásító feltöltésére.
Ásványvíz, palackozott vizek:
A fent említett okoknál fogva az ásványvíz, különösen a magas ásvány tartalmú vizek szintén nem jelentenek jó választást a párásító működtetéséhez, hiszen az kálcium és magnézium részecskék a készüléket idő előtt tönkretehetik.

Ez alól kivételt képeznek a kifejezetten magas ásványi anyag tartalmú vizekre, pl. a Salvus gyógyvizes párásításra kifejlesztett készülékek.
Ezek a párásító berendezések speciális korrózióálló alkatrészekkel vannak ellátva és a működtetésükkel a cél a gyógypára képzése, mely köztudottan jó hatással van egyes légúti megbetegedésekre.
Ráadásul számos kutatás bizonyítja, hogy a palackozott vizek több baktériumot és szerves maradványt tartalmaznak, mint a klórral tisztított csapvíz.
Természetesen ezek a vizek fogyasztásra tökéletesen alkalmasak, tehát komolyabb egészségügyi kockázatot a belélegzésük sem jelent.
De ha igazán körültekintőek akarunk lenni, akkor beláthatjuk, hogy az ásványvíz párája sem optimális hosszan tartó belélegzés esetén.
Ioncserélt víz/lágy víz:
Fentebb láttuk, hogy a kemény csapvíz, illetve a magas oldott ásványi anyag tartalmú palackozott víz használata nem szerencsés párásító működtetésére, hiszen jelentősen rövidíthetik a készülék élettartamát. A víz lágyítására a legtöbb párásító tartalmaz vízszűrőt, mely pontosan arra szolgál, hogy a víz keménységét enyhítse és csökkentse a vízkő képződést. Ezért a vízszűrő cseréjét érdemes észben tartani, és elvégezni, amikor szükséges. Lágyabb víz alkalmazásával pedig megnövelhetjük a készülék működési idejét.
A palackozott ioncserélt vizek esetében a kálcium és magnézium ionokat nátrium ionokra cserélték, ezzel tulajdonképpen egy lágy vizet állítottak elő, melynek használatával egyes berendezések és akkumulátorok élettartama meghosszabbítható.
Mivel ásványi anyagokat nem tartalmaz, ezért az ioncserélt víz jó választás lehet az ultrahangos párásító feltöltésére, ugyanakkor ez sem a legjobb megoldás, hiszen az ioncserélt víz általában mindennapos emberi fogyasztásra sem ajánlott. Bár keménységet okozó vegyületeket nem tartalmaz, ugyanakkor a szerves maradványokat, kémiai vegyületeket és mikroorganizmusokat még megtalálhatjuk benne, és
ezek hosszú ideig tartó belélegzése a csapvíz párájához hasonlóan egészségügyi okokból kérdéses lehet.
Desztillált víz:
A desztillált víz annyiban hasonlít az ioncserélt vízre, hogy nem tartalmaz keménységet okozó ásványi anyagokat, mégis egy teljesen más eljárással és más célra készült vízről beszélünk. A desztillált víz tulajdonképpen egy tisztított víz, melyből nem csak az ásványi anyagokat távolították el, hanem a kóros szennyeződések, fertőtlenítő anyagok (pl. klór), szerves maradványok valamint mikroorganizmusok is jelentősen alacsonyabb mennyiségben találhatóak meg benne. A desztillált víz fogyasztása egészségre nem ártalmas – sőt, ma már vásárolhatók házi víztisztító, desztilláló készülékek – hosszú távú fogyasztása mégsem ajánlott. Ha valaki mégis emellett dönt, akkor azt mindenképpen kellő odafigyeléssel és óvatossággal tegye, hiszen az ásványvizek, sőt, a csapvíz fogyasztása számos szükséges ásványi anyaggal pótolja nap, mint nap a szervezünket.
Mivel a desztillált vizek csaknem minden szennyeződéstől mentesek, így ezek jelentik a legoptimálisabb választást a párásító feltöltésére is.
Miért ajánljuk a desztillált víz használatát a párásító és akár az ultrahangos aromadiffúzor feltöltésére?
- Desztillált víz használatával nem csak a párásító berendezés hosszú távú működését biztosíthatjuk, hanem a légutakat is óvhatjuk az esetleges irritáló anyagoktól.
- Továbbá a párásító tartályában felejtett víz sem fog megposhadni, mivel a desztillált víz mikroorganizmusoktól, baktériumoktól és vírusoktól mentes.
- Ráadásul desztillált víz használatával esélyt sem adunk, hogy a vízből ezek a baktériumok és mikroorganizmusok a levegőbe kerüljenek!
Használjuk párásítónkat desztillált vízzel, és biztosítsuk az egészséges légutakat optimális páratartalom megteremtésével!
Biztosítsa családja egészségét TERMÉSZETESEN párásítással!
Optimális páratartalom a család egészségének támogatására télen is!
Miért és mikor van szükség párásításra?
A lakás levegője nyáron a légkondicionáló használata, télen pedig a fűtés, a kevésbé gyakori szellőztetés, valamint az alkalmazott elektromos berendezések (pl egy irodában a számítógépek, nyomtatók, stb.) miatt vagy egyszerűen a környezeti tényezők hatására szárazzá válik. Ennek pedig számos negatív következménye van:
- fogékonyabbak vagyunk a légúti betegségekre,
- fokozódnak az allergia tünetei,
- szárazzá válik a bőrünk,
- irritált a nyálkahártya,
- akár gyakori orrvérzést és más kellemetlen tüneteket tapasztalhatunk stb. Ekkor merülhet fel az igényt, hogy párásító készüléket vásároljunk.
De mire is jó egy párásító?
A szervezet
optimális működéséhez és az immunrendszer védekezőképességének megtartásához szükség van a megfelelő páratartalom fenntartására. Ez egy átlagos felnőtt tekintetében 40%-os relatív páratartalom környékén van, míg kisgyermekek esetében ennél magasabb szinten optimális, 50-60% körül.
Tehát javasoljuk a párásító használatát:
- Amennyiben Önnek kisgyermeke van. A megfelelő páratartalommal bíró levegő fenntartja a nyálkahártya védekezőképességét, így támogatja az immunrendszert. A kisgyermekek ráadásul az óvodai, iskolai közösségekben nagyobb mértékben ki vannak téve vírusoknak és a légúti megbetegedéseknek.
- Prevenciós céllal, ha szeretné csökkenteni az influenza jellegű, vagy légúti betegségek kialakulásának esélyét.
- Ha már megtörtént a baj, a tünetek gyorsabb enyhítésére kiválóan alkalmas ez a természetes és gyengéd módszer. Kiemelt jelentőségű ebből a szempontból a fűtési időszak, vagyis leginkább októbertől áprilisig lehet hasznos a párásítás.
- Amennyiben egy teljesen természetes-, egyszerűen elérhető- és költséghatékony módszerrel szeretne tenni családja egészségéért.
- Ha szeretne frissebb, egészségesebb levegőt belélegezni, ezzel is javítva életminőségét és hangulatát.
- Ha az Ön lakása levegőjének páratartalma az ott alkalmazott technológiai megoldások (fűtés, nyílászárók, szigetelés stb.) miatt tartósan 40% alá esik. Egy átlagos lakás levegőjének páratartalma télen könnyedén akár 30%-ra is csökkenhet, pedig az optimális érték felnőttek esetében 45-50%, gyerekeknél 55-60% körül mozog.
- Ha az Ön munkahelyén légbefúvásos fűtést használnak, hiszen ez esetben a páratartalom a már károsnak nevezhető 20%-os értékre is zuhanhat. Amit tovább ronthatnak az elektronikai berendezések (nyomtatók, fénymásoló, stb.) és számítógépek által kibocsátott elektroszmog.
Természetesen – ahogy sok más esetben is – a túl sok párásítás is okozhat problémát (például penészedést, gombák és más mikroorganizmusok túlzott elszaporodását), ezért nagyon hangsúlyos, hogy a megfelelő páraszintet érjük el párásító, vagy ha éppen arra van szükség, akkor
párátlanító készülék használatával. Ebben nagy segítség lehet, ha a párásítónk rendelkezik páratartalom kijelzéssel. Még előnyösebb, ha be is tudjuk állítani a kívánt páraszintet, aminek elérésére a készülék automatikusan törekedni fog. De jól jöhet egy egyszerű
páratartalom- és hőmérő is, amivel mi magunk ellenőrizhetjük a lakás levegőjének értékeit.
Az aromadiffúzor nem párásító!
Sokan hiszik azt, hogy ha illóolajat párologtatnak egy (víz hozzáadásával működő)
diffúzor segítségével, máris sokat tettek a szoba páratartalmának növeléséért. Sajnos ez nem így van!
Az illóolaj párologtatók párakibocsátása messze elmarad a párásítók kapacitásától. A párakibocsátási kapacitás lehet a legfontosabb érték, aminek segítségével a kiszemelt készülékeket összehasonlíthatjuk. Ezért soha ne vásároljunk olyan helyről, ahol ez az adat nem ismert! Minden esetben tanácsos ellenőrizni, hogy a termék webes leírásában vagy csomagolásán fel van-e tüntetve a párakibocsátás mértéke, azaz az egységnyi idő alatt (jellemzően egy óra) a levegőbe bocsátott víz/pára mennyisége.
Ha ez az érték 150 ml/ óra alatt van, akkor szinte biztosak lehetünk benne, hogy érdemben képtelen a helyiség páraszintjének megemelésére. Főleg akkor, ha nem egy 10 négyzetméteres háló- vagy dolgozószobáról van szó, hanem egy 30 négyzetméteres nappaliról!
Ugyanakkor aromaterápiával kiegészíthetjük a párásítást, hiszen a 100% természetes alapanyagokból, gyógynövényekből sajtolt illóolajok számos jótékony hatással bírnak. Ehhez alkalmazhatunk illóolaj párologtatót, diffúzort vagy aromaporlasztót is. A hagyományos ultrahangos párásítókb illóolaj nem helyezhető, mert károsíthatja a porlasztó membránt és jelentősen lerövidíti a készülék élettartamát, azonkívül sok esetben a garancia elvesztését is kozkáztatjuk vele. Ha szeretnénk a párásítást ötvözni az illóolaj párologtatással, akkor a legjobb választás a
Salty-Air ultrahangos párásító termékcsalád, aminek a speicális anyagból készült tartályába közvetlenül csepegtethető az illóolaj. A készülékek továbbá Salvus gyógyvíz párologtatására is alkalmasak, ami
egy igazi csodafegyver lehet a téli egészségmegőrzésben.