Vivamax V14 felkaros vérnyomásmérő
Nagyméretű LCD kijelző
2 felhasználó számára
120-120 memória
Utolsó 3 mérés átlagolása
Dátum- és időkijelzés
Leírás
Felkaros vérnyomásmérő 3 garanciával
• Mikro USB-s adapter kimenettel – így adapterről is könnyedén működtethető
• Normál és extra karmérethez is használható mandzsetta (22-40 cm)
Ár-érték arányban kimagaslóan jó készülék, melyet extra funkciói és tulajdonságai kiemelnek a vérnyomásmérők közül. A készülékre 3 év garanciát vállalunk!
Termékjellemzők:
- Szabálytalan szívritmus kijelzés
- Nagyméretű LCD kijelző
- 2 felhasználó számára
- 120-120 memória
- Utolsó 3 mérés átlagolása
- Dátum- és időkijelzés
- WHO skála az eredmények értékeléséhez
- Energiaforrás: 4 db AAA elem
- Adapter: opcionálisan vásárolható a GYV14AC cikkszámon
- További mandzsetta is vásárolható hozzá a GYV19M cikkszámon, valamint speciális merev falú mandzsetta a GYV365M cikkszámon.
Egészségpénztári számlára elszámolható, orvostechnikai eszköz
Hitek és tévhitek: A magas vagy az alacsony vérnyomás jelent nagyobb kockázatot meleg időjárás esetén?
Természetes megoldások nem csak vérnyomásproblémákra!
Egészségmegóvó tippek a nyári időszakra: fókuszban az idősebb korosztály és az alacsony vérnyomás
Egyre több időt töltünk a szabadban, a kertes házban élőket számos kerti munka várja és a szabadtéri sportok is kellemes időtöltést jelenthetnek.
Azonban nem mindenki számára jár a fokozatosan melegedő idő kizárólag pozitív hatásokkal, mivel bizonyos betegségben szenvedők és az idősebb korosztály életét a meleg nagyban megnehezítheti.
Az időjárás és a vérnyomás összefüggése
A közhiedelemmel ellentétben a meleg időjárás nem különösebben káros a magas vérnyomásban szenvedők számára.
Valójában általában télen magasabb a vérnyomásunk, nyáron pedig alacsonyabb.
Ennek oka, hogy a hidegebb hőmérséklet összehúzza az artériákat, ezért erősebb nyomásra van szükség a vér áramoltatásához.
Bizonyos szempontból mégis problémát jelenthet a meleg időjárás, többek között akkor, ha vérnyomáscsökkentő gyógyszert szed, amely növelheti a fényérzékenységet és a leégés esélyét és a bőrön akár kiütések és hólyagok is jelentkezhetnek.
A kockázat felmérése és megelőzése érdekében mindenképpen érdemes előzetesen kezelőorvosunkkal konzultálni.
Az idősebb korosztály fokozottan veszélyeztetett
Bár a nyári meleg nem jelent kiemelt kockázatot a magas vérnyomásban szenvedők számára, fontos, hogy megfelelő körültekintéssel járjunk el, ha egész nap melegben vagyunk, ami különösen igaz a 65 év felettiekre.
A 65 év felettiek több okból is gyakrabban tapasztalhatnak hővel kapcsolatos problémákat:
- A fenti korosztály esetében gyakrabban fordulnak elő krónikus megbetegedések vagy olyan gyógyszerek szedése, amelyek befolyásolhatják a testhőmérséklet szabályozását.
- Szervezetük már korlátozottan alkalmazkodik a hirtelen hőmérséklet-emelkedéshez vagy csökkenéshez.
- Mivel a melegben az erek kitágulnak, amely a szokásosnál is jobban terheli a szívet, nőhet az infarktus, az ödémásodás és a trombózis veszélye is.
- A magas hőmérséklet fokozott véráramlást idéz elő a bőrben és kiszáradást okozhat, ami jelentősen csökkentheti a vérnyomást és szédüléshez, ájuláshoz és összeeséshez vezethet, amely az idősebb korosztálynál súlyos következményekkel járhat. Kiemelt jelentőséggel bír ez esetben is a vérnyomás rendszeres monitorozása a komolyabb gondok elkerülése érdekében!
TIPP: 65 év felett mindenképpen felkaros vérnyomásmérőt használjunk, mivel bizonyos életkor felett (40 év) az érrendszeri elváltozások (pl. érelmeszesedés) torzíthatják az eredményt, így a csuklón történő mérés egyáltalán nem ajánlott!
Azonban kifejezetten túlsúlyos egyéneknél kedvezőbb a használatuk, mivel a csukló átmérőjét a túlsúly kevésbé befolyásolja.
Az alacsony vérnyomás tipikus tünetei
Legjellemzőbb tünetek:
- fejfájás, szédülés, „kótyagosság”
- fáradékonyság, aluszékonyság
- gyengeség, kimerültség
Ritkább tünetek:
- ájulás
- hányinger
- elmosódó látás
Természetes megoldások az alacsony vérnyomás ellen
Az esetek nagy részében az alacsony vérnyomás nem igényel gyógyszeres kezelést, azonban van néhány természetes módszer, amely sokat segíthet:
- Válasszunk sós ízeket, mivel az emeli a vérnyomást!
- Keresztezzük a lábunkat, mivel ez az ülési pozíció enyhén emeli a vérnyomást!
- Együnk gyakrabban kevesebbet!
- Viseljünk kompressziós harisnyát vagy zoknit, amelyek átmenetileg csökkenthetik a lábszárakban keringő vér mennyiségét, így az máshová áramolhat. (Visszér-betegség esetén egyenesen kötelező a viselésük!)
- Ne tartózkodjunk sokáig tűző napon és meleg vízben! A meleg még jobban kitágítja az ereket, vagyis még alacsonyabbá teszi a vérnyomást.
További óvintézkedések meleg idő esetére
Különösen nagy figyelmet kell fordítani a napvédelemre 65 év felett. A szabadban mindig viseljünk fényvédőkrémet, napszemüveget és kalapot, továbbá nem töltsünk kint egyhuzamban túl sok időt.
- Ügyeljünk a folyadékfogyasztásra!
Még abban az esetben is érdemes hidratálni, ha nem feltétlenül érezzük szomjasnak magunkat. Kerülni kell a koffeintartalmú italokat és alkoholt, és ehelyett alacsony cukortartalmú italokat, vizet vagy gyümölcslevet fogyasszunk.
- Viseljünk laza szabású, természetes szöveteket!
A szintetikus szövetekbe beszorul a hő, így megnövekedett testhőmérséklethez vezethetnek. Törekedjünk a természetes, lélegző szövetek, például pamut és vászon viselésére.
- A nap legmelegebb óráiban tartózkodjunk árnyékban!
A hőmérséklet általában 10 és 16 óra között a legmagasabb, továbbá a napsugárzás is ekkor a legintenzívebb, így csak korlátozottan tartózkodjunk a szabadban ez időszakban,
- Csak módjával a sütőhasználattal!
A sütővel és a tűzhelyen történő sütés-főzés a ház túlmelegedését okozhatja. A legforróbb napokon próbáljuk meg mikrohullámú sütővel átvészelni az étkezéseket és fogyasszunk friss, nyers alapanyagokat.
- Lábdagadás esetén mozogjon sokat!
A nagy melegben szervezetünk nyirokkeringése lelassul, a folyadék felgyülemlik a szövetekben és a bőrt, illetve a mélyebb kötőszövetes rétegekben a vénák falát feszíti.
Ez ellen hatékony megoldást nyújt, ha a lábfej, lábszár átmozgatását napi néhány percben többször is elvégezhetjük.
Ehhez segítségünkre lehet több eszköz is, pl. Bosu-labda, gimnasztikai labda, tüskés egyensúlyozó tréner, dinamikus ülőpárna, SMR henger, stb
További információk
Tömeg | 0.22 kg |
---|